Διαδικτυακό Σεμινάριο Επαγγελματικού Προσανατολισμού για τις τάξεις Α' & Β' Λυκείου.

Ημερομηνία και ώρα : Κυριακή 3/5/2020 στις 11:00.

Εισηγητής: κ. Στράτος Στρατηγάκης

Το γραφείο Επαγγελματικού Προσανατολισμού και Μαθησιακής υποστήριξης του Φροντιστηρίου Εκπαίδευση Θετικών & Οικονομικών Επιστημών στο Μαρούσι, σας προσκαλεί την Κυριακή 3/5/2020 και ώρα 11:00 στην διαδικτυακή ημερίδα με θέμα:

“Το νέο σύστημα εξετάσεων”.

Θα ενημερώσουμε παιδιά και γονείς στους παρακάτω τομείς:

α) Πανελλαδικές Εξετάσεις 2021, 2022.

β) Σχολές & Τμήματα ανά Επιστημονικό Πεδίο.

γ) Σωστή Επιλογή Σπουδών.

Το σεμινάριο θα διεξαχθεί ζωντανά, στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του φροντιστηρίου.

Παρατηρήσεις:

1) Το σεμινάριο απευθύνεται σε μαθητές/τριες Α' & Β’ Λυκείου, Θετικών, Ιατρικών και Οικονομικών Σπουδών (όχι Ανθρωπιστικών), καθώς και στους γονείς τους.

2) Δεν απαιτείται ο/η μαθητής/τρια να φοιτά στο Φροντιστήριο.

3) Κατά τη διάρκεια του σεμιναρίου, οι μαθητές και οι γονείς τους, μπορούν να στέλνουν
ερωτήσεις μέσω της πλατφόρμας, οι οποίες θα απαντηθούν ζωντανά, στο τέλος της εισήγησης.

4) Το σεμινάριο θα τελειώσει όταν απαντηθούν όλες οι απορίες.

5) Το σεμινάριο παρέχεται δωρεάν.

5) Για να δηλώσετε συμμετοχή, παρακαλούμε όπως αποστείλετε ηλεκτρονικό μήνυμα στη διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. όπου θα αναγράφετε το ονοματεπώνυμό σας και την επιθυμία σας να παρακολουθήσετε το σεμινάριο. Στη συνέχεια θα σας σταλεί απαντητικό-επιβεβαιωτικό μήνυμα με περισσότερες λεπτομέρειες. Στις 29/4/2020 και πάλι στο email σας θα σας σταλεί εκ νέου μήνυμα με τις τελικές οδηγίες.

6) Για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνηση, απευθυνθείτε στη γραμματεία του φροντιστηρίου μέσω email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή τηλεφωνικά στο 210-8028560.